O nás

História firmy L&Š
O firme L&Š

Spoločnosť L&Š začala svoju pôsobnosť na trhu v roku 1993. Páni Ján Lipovský a Roman Ševčík zahájili svoju obchodnú spoluprácu v priestoroch o rozlohe 40 m2 na ulici Mlynská v Nitre. Ich spolupráca bola zameraná na obchodnú činnosť hlavne v oblasti farieb, maliarskych potrieb, PVC podlahovín a drogérie.

V roku 1994 založili združenie fyzických osôb Lipovský&Ševčík Farby laky podlahoviny. Z pôvodnej maloobchodnej predajne sa v roku 1995 pretransformovali na veľkoobchodnú prevádzku so širokým sortimentom. Kvalitný servis, rýchla dodávka tovaru vlastnou dopravou a široký sortiment podporili nárast počtu spokojných zákazníkov. V snahe pružne a rýchlo uspokojiť dopyt zákazníkov po celom Slovensku otvorili v roku 1997 ďalší veľkoobchod v Košiciach. Rok 1999 znamenal ďalší rozvoj združenia vo vytvorení maloobchodnej predajne v Topoľčanoch.

Rozširujúci sa sortiment viedol k zväčšeniu priestorov v centre Nitry. Výsledkom bola výstavba vlastného 5-podlažného obchodného domu, čím sa obchodná kvalita rozšírila aj o prenájom priestorov ďalším subjektom. Ďalším úspechom firmy bola výstavba vlastnej veľkoobchodnej prevádzky na Novozámockej ulici o rozlohe 3552 m2, ktorá bola slávnostne odovzdaná do užívania v roku 2002.

Ďalším medzníkom rastu združenia bolo presťahovanie košickej prevádzky v roku 2003 do väčších obchodných priestorov. Koniec roka 2003 znamenal zánik združenie Lipovský a Ševčík a vznik spoločnosti L&Š s. r. o. V marci v roku 2008 spoločnosť otvorila rozľahlé Obchodné centrum v Nitre na Novozámockej ulici a v zápäti rozšírila svoj sortiment o ďalšie komodity, ako sú napríklad sortiment stavebnín, krbov, záhradnej, vinárenskej techniky, rozšírenie ponuky podlahovín, dverí a mnohých ďalších...

Prostredníctvom obchodných zástupcov obhospodarujúcich územie Slovenska sme v úzkom dennodennom kontakte so zákazníkmi, ktorý majú najnovšie informácie o nových produktoch, cenách, špeciálnych ponukách, výhodách a pod...Vypracovávaním odborných a rôznych špecifických cenových ponúk profesionálne dlhoročne školeným tímom ľudí vieme vyhovieť aj najnáročnejším požiadavkám zákazníka.

Špeciálne požiadavky riešime individuálne a promptne – pristupujeme k ním obzvlášť so zvýšenou pozornosťou keďže sa často jedná práve o produkty vyššej cenovej hladiny. Objednanie tovaru, ktorý nie je na sklade je po záväznej objednávke samozrejmosťou a tovar prichádza na sklad od niekoľko hodín po niekoľko dní (taktiež záleží od množstva a individuálneho posúdenia).

Spoločnosť L&Š s. r. o. disponuje najnovšími katalógmi produktov, technickými listami, certifikátmi preto ani v technickej podpore problém nie je a vyhovieme všetkým zákazníkom.

V našich OC Nitra a OC Košice nájdete široký sortiment, ale taktiež jedny z najväčších miešacích centier na Slovensku. Od miešania klasických farieb na stenu – interiér, exteriér, miešanie omietok – silikónové, silikátové, akrylátové, ryhované, hladené, cez miešania syntetických emailov, polyuretánových farieb pre priemysel až po miešanie špeciálnych lazúr na drevo a ďalších špeciálnych produktov podľa požiadavky zákazníka. Na výber zákazníkovi slúži niekoľko vzorkovníkov farebných odtieňov, kde si určite vyberie každý.

Keďže je náš sortiment bohatý, nie je ľahké nájsť riešenie na konkrétnu vec. Aby sme sa mohli zamerať len na určitú časť nášho portfólia vieme práve pre Vás vypracovať konkrétne cenové ponuky s vybranými špecifickými materiálovými postupmi a cenami ušitými práve pre Vás. Disponujeme veľkými nákladnými autami a preto nie je problémom priviesť zakúpený tovar priamo na Vašu stavbu, sklad alebo priestor na to určený.

Zateplujete? Zabezpečíme kompletnú tovarovú ponuku na materiál od najmenších doplnkov cez polystyrén, príslušenstvo, až po finálnu omietku, ktorú Vám naše miešacie centrum namieša aj na počkanie. Dovoz tovaru priamo na stavbu nie je pre nás žiadny problém a o L&Š hovorí už mnoho spokojných zákazníkov.

Špeciálne nátery na konštrukcie

S odborným personálom, ktorý si vypočuje Vašu požiadavku nájdeme produkt ktorý požadujete. Vypracuje sa presný pracovný postup pre dokonalú kvalitu náteru, ktorý bude spĺňať najprísnejšie kritéria. Výrobky sú certifikované a spĺňajú prísne normy.

Špeciálne farby na cesty, zebry, pruhy, značenia... Nástroje, nátery odolávajú rôznym náročným poveternostným podmienkam, farby do drevárskeho, lodného, kovospracujúceho priemyslu. Návrhy kúpelní.

Špeciálne školení pracovníci Vám pomôžu pri návrhoch kúpeľní v animačnom programe. Stovky rôznych doplnkov, obkladov, dlažieb, veľkoplošných dlažieb v skvelých cenách a k tomu dovoz taktiež až k Vám.

Naše prevádzky
  • Obchodné centrum Nitra
  • Obchodné centrum Košice
  • Veľkoobchodná sieť
  • Predajňa Topoľčany
  • Predajňa Mlynská ul., Nitra
  • Eleško restaurant, Nitra
  • E-shop Farby.sk